Yu Ka Man, Kwan Tsz Ching, Wong Ka Yiu, Leonardo's Formula, 3.30 min, Stereo, China, 2021

Timo Zhalnin, Olga Lanceray, Black Square, 4.52 min, Stereo, Russian Federation, 2019

Jean-Baptiste Aziere, Victor Chavanne, Thomas Némery, Morgane Perrin, Camille Roubinowitz, Stockholm, 6.25 min, Dolby SR, France, 2021

Maxime Gental, Zoé Pelegrin-Bomel, Edwin Leeds, Pulkita Mathur, Jonathan Valette, Catherine Lardé, GP-to, 7.27 min, Dolby SR, France, 2021

Zlatko Cosic, Rachel Cosic, Even The Birds Know It, 3.00 min, Stereo, United States, 2021

Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Benjamin Bouchard, Marine Boudry, Emerge, 7.50 min, Dolby SR, France, 2021

Marlene Millar, director; Sandy Silva, choreographer, Pilgrimage, 10.49 min, Stereo, Canada, 2021

Vera Sebert, Monoton roter Gnom, 7.11 min, Stereo, Austria, 2020

Duygu Nazlı Akova, Gyes, 3.11 min, Stereo, Turkey, 2020

APOTROPIA, The Kiss, 1.20 min, Stereo, Italy, 2020

Pierre Ropars, Overrun, 7.42 min, Dolby SR, France, 2021

Uwe Heine Debrodt, Fotosintetico, 5.21 min, Stereo, Mexico, 2019

Lindsay Arnold, Table Dance, 3.13 min, Stereo, Canada, 2021

Joel Penner, Pepo, 4.57 min, Stereo, Canada, 2020

Heidi Phillips, Old West Lodge, 16.19 min, Stereo, Canada, 2019

Michaela Mandel, The Hungry Sisters, 13.24 min, Stereo, Austria, 2020

Paul Prudence, The Mylar Topology, Stereo, United Kingdom, 2021

Hiroya Sakurai, The Stream VII, 5.56 min, Stereo, Japan, 2020

Seunghee Kim, SimSim(深心), 3.30 min, Dolby SR, Korea South, 2021

Carlotta Piccinini, Enaction#2, 6.53 min, Stereo, Italy, 2020

Ryan Lewis, Everted Sanctuaries IV, 4.55 min, Stereo, United States, 2020

Rafael, HER RED 그녀의 빨간색, 6.00 min, Stereo, Korea South, 2021

Pablo Polledri, Corp., 9.00 min, Stereo, Argentina, 2020

Greg Penn, Goodbye Mother Earth, 4.11 min, Stereo, Australia, 2021

Remo Scherrer, Bei Wind und Wetter, 11.20 min, Stereo, Switzerland, 2020

Sandra Eber, Dimensions, 5.40 min, Stereo, Canada, 2020

Špela Čadež, Noćna ptica, 8.50 min, Dolby SR, Slovenia, 2020

Arjan Brentjes, Sand, 4.48 min, Stereo, Netherlands, 2021

Ageda Kopla Taldea, Beti bezperako koplak, 5.22 min, Stereo, Spain, 2020

Max Hattler & Team Five, Five: Rondo, 15.00 min, Stereo, China, 2021

Damon Mohl, Hotel, 7.10 min, Stereo, United States, 2021

Damon Mohl, Night Clerk, 1.40 min, Stereo, United States, 2021

Damon Mohl, The Expedition, 17.23 min, Stereo, United States, 2020

Clémence B.T.D. Barret, borderline.china, 4.19 min, Stereo, Thailand, 2021

Pete Burkeet, Mannequin, 7.58 min, Stereo, United States, 2021

Marta González, Mai, 7.16 min, Stereo, Spain, 2021

Haoge Liu, Fish Tank, 6.00 min, Stereo, China, 2020

Isabel Pérez del Pulgar, Acciones Nómadas, 3.53 min, Stereo, France, 2020

Elias Heuninck, Lightkeeping, 11.10 min, Stereo, Belgium, 2019

Marius Gherasim, Lost, 4.40 min, Stereo, Romania, 2019

Zafer Topaloglu, (The Lover)S..., Stereo, Turkey, 2021

Gerard Freixes Ribera, Identity Parade, 4.18 min, Stereo, Spain, 2021

Jeroen Cluckers, Tears in Rain, 2.17 min, Stereo, Belgium, 2019

Robert Cambrinus, A DAD, 11.21 min, Stereo, Austria, 2020

Sweetliv Lotta, You are mmm, 3 min, Color, Stereo, Netherlands, 2016

Cristian Wiesenfeld, Idiot – Paperface, 3 min, Color, Stereo, Chile/Germany, 2017

Sami Ala, Passenger, 2 min, Color, Stereo, Finland, 2016

Jukka Silokunnas, Hei Vaan!,1 min, Color, Stereo, Finland, 2017

Mika Taanila, The World, 7 min, Color, Stereo, Finland, 2017

Mika Taanila, Teräväreunaisten siirtymämerkkien surullinen laulu, 3:20 min, B&W, Stereo, Finland, 2017

Gerco de Ruijter, Michel Banabila, Grid Corrections, 2 min, Color, Stereo, Netherlands, 2016

Zeno van den Broek, Shift Symm.two, 5 min, B&W, Stereo, Netherlands, 2017

Johan Rijpma, Extrapolate, 2 min, B&W, Stereo, Netherlands/Japan, 2016

Manuel Saiz, DOA (Dead On Arrival), 18 min, Color, Stereo, Spain, 2016

Johan Rijpma, Elastic Recurrence, 2 min, B&W, Stereo, Netherlands, 2017

 

Share this:
Close Menu