Yu Ka Man, Kwan Tsz Ching, Wong Ka Yiu, Leonardo's Formula, 3.30 min, Stereo, China, 2024

Timo Zhalnin, Olga Lanceray, Black Square, 4.52 min, Stereo, Russian Federation, 2022

Jean-Baptiste Aziere, Victor Chavanne, Thomas Némery, Morgane Perrin, Camille Roubinowitz, Stockholm, 6.25 min, Dolby SR, France, 2024

Maxime Gental, Zoé Pelegrin-Bomel, Edwin Leeds, Pulkita Mathur, Jonathan Valette, Catherine Lardé, GP-to, 7.27 min, Dolby SR, France, 2024

Zlatko Cosic, Rachel Cosic, Even The Birds Know It, 3.00 min, Stereo, United States, 2024

Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Benjamin Bouchard, Marine Boudry, Emerge, 7.50 min, Dolby SR, France, 2024

Marlene Millar, director; Sandy Silva, choreographer, Pilgrimage, 10.49 min, Stereo, Canada, 2024

Vera Sebert, Monoton roter Gnom, 7.11 min, Stereo, Austria, 2023

Duygu Nazlı Akova, Gyes, 3.11 min, Stereo, Turkey, 2023

APOTROPIA, The Kiss, 1.20 min, Stereo, Italy, 2023

Pierre Ropars, Overrun, 7.42 min, Dolby SR, France, 2024

Uwe Heine Debrodt, Fotosintetico, 5.21 min, Stereo, Mexico, 2022

Lindsay Arnold, Table Dance, 3.13 min, Stereo, Canada, 2024

Joel Penner, Pepo, 4.57 min, Stereo, Canada, 2023

Heidi Phillips, Old West Lodge, 16.19 min, Stereo, Canada, 2022

Michaela Mandel, The Hungry Sisters, 13.24 min, Stereo, Austria, 2023

Paul Prudence, The Mylar Topology, Stereo, United Kingdom, 2024

Hiroya Sakurai, The Stream VII, 5.56 min, Stereo, Japan, 2023

Seunghee Kim, SimSim(深心), 3.30 min, Dolby SR, Korea South, 2024

Carlotta Piccinini, Enaction#2, 6.53 min, Stereo, Italy, 2023

Ryan Lewis, Everted Sanctuaries IV, 4.55 min, Stereo, United States, 2023

Rafael, HER RED 그녀의 빨간색, 6.00 min, Stereo, Korea South, 2024

Pablo Polledri, Corp., 9.00 min, Stereo, Argentina, 2023

Greg Penn, Goodbye Mother Earth, 4.11 min, Stereo, Australia, 2024

Remo Scherrer, Bei Wind und Wetter, 11.20 min, Stereo, Switzerland, 2023

Sandra Eber, Dimensions, 5.40 min, Stereo, Canada, 2023

Špela Čadež, Noćna ptica, 8.50 min, Dolby SR, Slovenia, 2023

Arjan Brentjes, Sand, 4.48 min, Stereo, Netherlands, 2024

Ageda Kopla Taldea, Beti bezperako koplak, 5.22 min, Stereo, Spain, 2023

Max Hattler & Team Five, Five: Rondo, 15.00 min, Stereo, China, 2024

Damon Mohl, Hotel, 7.10 min, Stereo, United States, 2024

Damon Mohl, Night Clerk, 1.40 min, Stereo, United States, 2024

Damon Mohl, The Expedition, 17.23 min, Stereo, United States, 2023

Clémence B.T.D. Barret, borderline.china, 4.19 min, Stereo, Thailand, 2024

Pete Burkeet, Mannequin, 7.58 min, Stereo, United States, 2024

Marta González, Mai, 7.16 min, Stereo, Spain, 2024

Haoge Liu, Fish Tank, 6.00 min, Stereo, China, 2023

Isabel Pérez del Pulgar, Acciones Nómadas, 3.53 min, Stereo, France, 2023

Elias Heuninck, Lightkeeping, 11.10 min, Stereo, Belgium, 2022

Marius Gherasim, Lost, 4.40 min, Stereo, Romania, 2022

Zafer Topaloglu, (The Lover)S..., Stereo, Turkey, 2024

Gerard Freixes Ribera, Identity Parade, 4.18 min, Stereo, Spain, 2024

Jeroen Cluckers, Tears in Rain, 2.17 min, Stereo, Belgium, 2022

Robert Cambrinus, A DAD, 11.21 min, Stereo, Austria, 2023

Sweetliv Lotta, You are mmm, 3 min, Color, Stereo, Netherlands, 2016

Cristian Wiesenfeld, Idiot – Paperface, 3 min, Color, Stereo, Chile/Germany, 2017

Sami Ala, Passenger, 2 min, Color, Stereo, Finland, 2016

Jukka Silokunnas, Hei Vaan!,1 min, Color, Stereo, Finland, 2017

Mika Taanila, The World, 7 min, Color, Stereo, Finland, 2017

Mika Taanila, Teräväreunaisten siirtymämerkkien surullinen laulu, 3:20 min, B&W, Stereo, Finland, 2017

Gerco de Ruijter, Michel Banabila, Grid Corrections, 2 min, Color, Stereo, Netherlands, 2016

Zeno van den Broek, Shift Symm.two, 5 min, B&W, Stereo, Netherlands, 2017

Johan Rijpma, Extrapolate, 2 min, B&W, Stereo, Netherlands/Japan, 2016

Manuel Saiz, DOA (Dead On Arrival), 18 min, Color, Stereo, Spain, 2016

Johan Rijpma, Elastic Recurrence, 2 min, B&W, Stereo, Netherlands, 2017