Fabio Scacchioli, Vincenzo Core, Scherzo, 5.15 min, Stereo, Italy, 2019

Célestine Plays, Simon Gobbi, Mycroft, 8.24 min, Stereo, France, 2019

Inbal Oshman, Yannets Levi, The Cuckoo's Cry, 27.00 min, Stereo, Japan, 2020

Sylvia Winkler, Stephan Köperl, Towards The Hague, 4.48 min, Stereo, Netherlands, 2020

Shahar Marcus, King of falafel, 8.05 min, Stereo, Israel, 2020

Alba Capilla, Mecánico, 4.45 min, Stereo, Spain, 2020

Liat Berdugo, Emily Martinez, Liat Berdugo + Emily Martinez as Five Twins, 5.43 min, Mono, United States, 2020

Jing Wang, Harvey Goldman, Passaddhi, 9.09 min, Stereo, United States, 2019

Dalibor Baric, Nepoznate energije, neidentificirani osjećaji, 40.00 min, Stereo, Croatia, 2019

Sasha Huber, KARAKIA - The Resetting Ceremony, 5.20 min, Stereo, New Zealand, 2019

Pablo Diartinez, Out of Reach (Rain Night), 8.00 min, Dolby SR, Belgium, 2018

JON MIKEL CABALLERO, CENIZO, 9.58 min, Stereo, Spain, 2020

Alexandra Averyanova, В стороне, 12.00 min, Stereo, Russian Federation, 2020

Marina Schnider, Urban Audio Spectrum, 3.43 min, Stereo, Germany, 2020

Emre Olcayto, Separation, 4.22 min, Stereo, Belgium, 2018

Zora Rux, What happens in your brain if you see a german word like...?, 5.00 min, Dolby SR, Germany, 2019

Steven Subotnick, Little Girl, 3.30 min, Stereo, United States, 2020

Harald Hund, Empire of Evil, 11.00 min, Stereo, Austria, 2020

Carla Valencia, Vicenta, 5.05 min, Stereo, Ecuador, 2018

Goran Škofić, Sektor, 5.29 min, Stereo, Croatia, 2019

Igor Grubić, Spomenik, 50.00 min, Stereo, Croatia, 2019

Isabella Gresser, Oracle of a found shoe, 4.35 min, Stereo, Germany, 2020

Freya Björg Olafson, Threshold, 5.28 min, Stereo, Canada, 2018

Dawn Westlake, Through the Pane, 6.21 min, Dolby SR, United States, 2019

Gregor Nadzam, Close-Up, 3.27 min, Stereo, Slovakia, 2020

APOTROPIA, Echoes of a Forgotten Embrace, 4.00 min, Stereo, Italy, 2020

Sabina Jacobsson, The Collectors, 17.36 min, Stereo, Norway, 2020

Vlad Buzaianu, Dreams On Sale, 9.23 min, Stereo, Romania, 2020

Michele Benigna, AYMARA, 9.45 min, Stereo, United Kingdom, 2020

Marc Neys (aka Swoon), Gecompliceerde Schaduwen, 4.09 min, Dolby SR, Belgium, 2020

Marte Kiessling, Decisions, 5.06 min, Stereo, Germany, 2018

Frazer Bull-Clark, The Big Shave, 9.38 min, Stereo, Australia, 2020

Vera Rosa Maria Herr, Scream Test, 18.45 min, Stereo, Belgium, 2019

Igor Kekeljević, Jaletova Venera, 4.56 min, Stereo, Serbia, 2020

Silvia De Gennaro, Travel Notebooks: Perugia, Italy, 2.29 min, Stereo, Italy, 2018

Veljko Popovic, Planemo, 13.25 min, Stereo, Croatia, 2019

Olivier Chabalier, Train, 12.40 min, Stereo, France, 2019

Alexander Stewart, Tu Tamo, 4.40 min, Stereo, Croatia, 2019

Michael O'Donnell, Butternut, 4.05 min, Stereo, United States, 2018

Giorgi Todria, Lost Village, 15.36 min, Stereo, Spain, 2019

Martyna Majewska, Multifrenia, 24.49 min, Stereo, Poland, 2019

Stuart Pound, Voices OFF & ON, 2.15 min, Stereo, United Kingdom, 2019

Fred L'Epee, The White Widow, 10.03 min, Dolby SR, Switzerland, 2019

Pim Zwier, They Call Us the Enemy, 7.00 min, Stereo, Netherlands, 2019

Vik Laschenov, One floor above sing until someone swims with dolphins, 12 min, Stereo, Russian Federation, 2016

Christos Hatjoullis, Alex Hatjoullis, Sophie’s story, 6 min, Stereo, United Kingdom, 2016

Chollet Thibault, Le Promeneur, 5 min, Stereo, France, 2016

Boris Kozlov, The Postmodern Pioneer Plaque, 8 min, Stereo, Spain, 2016

Manuel Saiz, Subtítulos: saber sin estudiar, 6 min, Stereo, Spain, 2016

Broersen & Lukacs, Establishing Eden, 10 min, Stereo, NL/NZ, 2016

Nicolas Provost, Ego, 3 min, Stereo, Belgium, 2016

Seoungho Cho, Scrumped, 17 min, Stereo, USA/South Korea, 2016

 

Share this:
Close Menu